Bal Fiyatları

Bal; bal arılarının genellikle çiçeklerden topladıkları balözünden yapıp kovanlardaki petek gözlerine doldurdukları, rengi aktan esmere değin değişik olabilen, genellikle kahverengine yakın sarı renkte olan, doğal olduğu için sağlığa yararlı, koyu sıvı ve tatlı bir maddedir. En gözde bal Marmaris balı olarak bilinmektedir. En uygun bal fiyatları ve bal çeşitleri  ile hizmetinizdeyiz.

Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
Toplam 81 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Bal Çeşitleri

Bal tebliğinde bal, bitki nektarlarının, bitkilerin canlı kısımlarındaki salgıların veya bitkilerin canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin salgılarının bal arısı tarafından toplandıktan sonra kendine özgü maddelerle birleştirerek değişikliğe uğrattığı, su içeriğini düşürdüğü ve petekle depolayarak olgunlaştırdığı doğal ürünü, olarak tanımlanmıştır.

Hakiki bir balı ayırt etmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle gerçek bal nasıl anlaşılır sorusuna en net yapılması gereken açıklamalardan birisi; iyi bir bal televizyonlarda duyduğumuz gibi çekince uzamasıyla, yakmakla anlaşabilecek bir şey değildir. Balın iyi olup olmadığı, gerçek bal olup olmadığı ancak laboratuvar analizleriyle anlaşabilir. Bu ancak akredite laboratuvarında olur.

Balın analizinde dikkat edilen hususlar nelerdir ?

İyi, gerçek ve kaliteli bal anlamanın en iyi yolu analizdir. Tabi ki kıvamından, tadından fikir elde edilebilir. Fakat mecburen  analiz yapılması gerekiyor. Analiz içinde akredite laboratuvarlarla çalışılması gerekiyor. Muğla civarında ki en iyi akredite laboratuvarı da Muğla Üniversitesi Laboratuvarıdır. Balcı Gökmen olarak biz numulerimizi buraya yolluyoruz. Burada daha çok bal tarım ilacı, antibiyotik, varroa mücadelesi için kullanılan kimyasallar bulaşmış mı ona bakıyoruz.

Bal Nasıl Tüketilir?

Bal genel olarak kahvaltılarda ekmek üzerine metal olmayan bir kaşıkla sürerek yenilebilir. 

Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
World Axess Maximum Bonus Advantage Paraf Visa Master Card PayPal
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.