1400 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!
+90 252 412 11 60
[email protected]
1400 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Kestane Balı

Yükleniyor...

Kestane balı, çiçek balına göre daha koyu renkli ve çiçek balından fazla demir içiyor. Bal arılarının yaz mevsiminin başlamasıyla sadece kestane ağacının çiçeklerinden elde ettikleri bala kestane balı denir. Yani elde ediliş anlamında kestane balını diğer ballardan ayıran en önemli özelliği arıların sadece kestane çiçeğinden beslenmesidir. En gözde kestane balı Marmaris kestane balı olarak bilinmektedir.

Kestane Balı

Kestane balı özellik bakımından daha koyu kıvamda, koyu kahve renginde, biraz acı, keskin bir tadı olan aynı zamanda kestanenin tadını ve kokusunu da içeren lezzete sahiptir. Çiçek balından daha koyu renktedir ve çiçek balından daha fazla demir ve daha fazla kalsiyum içerir. Ayrıca kestane balı mikrop öldürücü özelliği ile de tanınır.

Kestane Balı Nasıl Tüketilir?

Kestane Balı genel olarak kahvaltılarda ekmek üzerine metal olmayan bir kaşıkla sürerek yiyebilirsiniz. Kestane balık çok güçlü ve etkili bir bal olması nedeniyle günde 1 – 2 kaşıktan fazla tüketilmesi önerilmez. Fazla tüketilirse baş dönmesi yapabilir. Bunu haricinde alerjik hastalığı olan kişilerin de daha dikkatli tüketmesi gerekir.

Yükleniyor...