Süzme Bal

Süzme bal; petekten süzerek elde edilen bal yani peteksiz baldır. En gözde süzme bal Marmaris süzme bal olarak bilinmektedir.

Süzme Bal

Petekli balların üzerindeki sır tabakası kaldırıldıktan sonra santrifüj yöntemiyle balın süzülmesiyle elde edilen ballara süzme bal denir. Süzme ballarda kalite kontrol yapılması petek ballara göre çok daha kolaydır. Süzme ballarda homojen bir karışım elde edildiği için analizlerde tek seferde balın gerçek olup olmadığı, arılara şeker şuruplarının verilip verilmediği veya çeşitli sahtecilik yollarının denenip denenmediği kolayca laboratuvar testlerinde ortaya çıkar.

Süzme Balın Faydaları Nelerdir?

Soğuk algınlığını önler, gribe karşı vücut direncini süzme bal yiyerek arttırabilirsiniz. Öksürükten kurtulmak için 1 tatlı kaşığı bal yemeniz yeterlidir. Balgam sorununuzu çözmek için de süzme balı kullanabilirsiniz. Saçlarınızı güçlendirmek ve canlandırmak için süzme bal yeterlidir. Ciğer ve dalaktaki tıkanmaları süzme bal ile çözebilirsiniz. Beynin daha iyi çalışmasını tetikleyici özelliği de bulunmaktadır.

Süzme Bal Nasıl Tüketilir?

Süzme Bal genel olarak kahvaltılarda ekmek üzerine metal olmayan bir kaşıkla sürerek yenilebilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.