Lavanta Balı

Lavanta Balı lavanta çiçeğinin açtığı Haziran ayında lavanta bitkisi yetiştirilen tarlaların kenarlarına konan arı kovanlarında yaşayan arılar tarafından lavanta çiçeği nektarlarından toplanan polen tozlarından üretilen doğal ve değerli bir baldır. En gözde lavanta balı Marmaris lavanta balı olarak bilinmektedir.

Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Lavanta Balı

Lavanta balımız bal arıları tarafından lavanta bitkisinin çiçek nektarlarından ve polenlerinden arılar tarafından doğal olarak üretilmektedir. Kendine has bir kokusu ve araması vardır. Lavanta balı yediğinizde Lavanta kokusunu genzinizde ve lavanta tadını damağınızda hissedersiniz. Lavanta balı Haziran ayında sadece lavanta çiçeğinin açtığı zaman kısa bir süre içinde bal arıları tarafından üretilir ve lavanta çiçeklenmesi bittiğinde de ürün kovandan alınarak saflığı korunur. Yani diğer çiçek nektarlarının bu balla karışmasına izin verilmez, böylece bu bal tek çiçek balı yani monoflora bal diye adlandırılır. Lavanta yağının sağladığı bazı faydaların lavanta balından da elde edilebileceği ifade edilmektedir.

Lavanta Balının Faydaları Nelerdir?

Tedavileri görenlerin; lavanta balını doktorlarına danışarak ve onların izin verdiği ölçülerde kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca, sigara içenleri özellikle ilgilendiren bu bal, sigaranın karaciğerde oluşturduğu sorunların giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Karaciğerin kendini yenileme hızına ilave hız katıyor dersek daha doğru bir tabir olacaktır. Yani sigaranın etkilerinden daha hızlı kurtulmak istiyor iseniz şayet, lavanta balı tam size göre. Sigaradan kurtulmak için azaltma yöntemini seçiyor iseniz, lavanta balını rahatlıkla tavsiye ediyoruz. Ekolojik olarak sunulan lavanta balının, karaciğer hastalıkları konusunda da önemli bir yapısı vardır. Hepatit B hastalığı, sindirim sistemi hastalıkları ve daha pek çok hastalığın tedavisinde etkili olan bu bal, sizlere daha leziz ve sağlıklı günler sunan ballar arasında yer almaktadır. Gerek tadı, gerek kokusu, gerek ise leziz görüntüsü ile tüketicileri mest eden bu bal için, oldukça özel çözümler sizleri bekliyor diyebiliriz rahatlıkla.

Lavanta Balı Nasıl Tüketilir?

Lavanta Balı genel olarak kahvaltılarda ekmek üzerine metal olmayan bir kaşıkla sürerek yiyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.